GRI Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporu

GRI (Global Reporting Initiative): işletme ve organizasyonların faaliyetlerinin sorumluluklarını almaları ve etkilerini değerlendirmeleri için küresel ortak bir dilde buluşmalarını sağlayan bağımsız ve uluslararası bir organizasyondur.

GRI Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporlamaları; şirketlerin sosyal ekonomik ve çevresel standartlarda performanslarını ortaya çıkarır.

şirketimizin uzman danışmanlık ekibiyle GRI standartlarına uygun kurumsal raporlamalarda bulunabilir, sürdürülebilirlik stratejilerinizin esaslarını tasarlayıp, süreçlerinize dair şeffaflığınızı paylaşarak işletmenize değer katabilirsiniz.

Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporlamaları 4 aşamadan meydana gelmektedir.

1-Öncelik olarak, konusunda uzman personellerimiz, şirketiniz ile görüşme gerçekleştirir. Tarafımızdan istenilen veriler sizden toplanır ve taslak bir rapor haline getirilir.

2- Konular belirlenir ve buna uygun görsel betimlemeler ile teknik hesaplamalar oluşturulur.

3- Yatırımcıya, tarafımızdan hazırlanan görsel sunumlar ve teknik hesaplamalar gösterilir ve  ikili onay aşamasına geçilir

4- GRI endeksi hazırlanır ve GRI onay süreci başlar

ÇEVTAŞ olarak;

GRI standartları çerçevesinde Sürdürülebilirlik Raporu hazırlayarak, şirketinizin ekonomik, çevresel ve sosyal boyutlardaki performansını ortaya koyuyoruz.