Atık İthalatçı Belgesi Nedir?

Atık İthalatçı Belgesi Geri Dönüşüm Sektörü’nde oldukça önemli bir belge olarak kabul edilir ve atıkların yurt dışından ülkemize getirilmesi sürecinde gereken bilimsel, teknik ve bürokratik işlemlerin yetki belgesidir. Bu belge, atıkların belirli bir alanda toplanarak yurt içindeki tesislerden ve yurt dışındaki tesislerden alınabilmesini sağlar.

Atık ithalatçı Belgesi Nasıl Alınır?

Atık İthalatçı Kayıt Belgesi, atık ithal etmek isteyen sanayicilerle Bakanlık birimleri arasındaki taahhüt niteliğinde bir belgedir. Atık ithalatçı Belgesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilir ve ilgili işletmenin ithalat faaliyetlerini uygun koşullar sağlayarak yürütmesini sağlar. Böylece ilgili ithalatçı işletme, atık malzemeleri düzenli bir şekilde yurt dışından transfer edebilir. Ancak her transferde uyulması gereken koşullar bulunmaktadır.

Atık İthalatçı Kayıt Belgesi, sadece Çevre Danışmanlık Firması Yeterlik Belgesine Sahip Çevre Danışmanlık Firmalarının bakanlığa başvurusu sonucu alınabilmektedir.

Şirketimiz tarafından yatırıma özel alınan Atık İthalatçı Belgesi, İthalat İhracat İzinleri 

Şirketimiz tarafından yatırıma özel alınan Atık İthalatçı Belgesi, İthalat İhracat İzinleri 

Atık İthalatçı Belgesi

ÇEVTAŞ olarak; tüm bu süreçleri yönetecek deneyimli kadromuzla sizlere kurumsal hizmet sağlıyoruz. İlgili belgeleri ve koşulları yerine getirme konusunda, size bütün aşamalarda rehberlik ediyoruz. Atık İthalatçı Kayıt Belgesi’nin yanı sıra, Çevre mevzuatı kapsamında gereken izin ve lisans başvuruları, izinlerin takibi ve raporlamalarını yapıyoruz.

Atık İthalatçı Kayıt Belgesinin süresinin takip edilmesi, işletmenizin faaliyetlerini sürdürebilmesi için oldukça önem arz etmektedir.

Bu nedenle, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yayımlanan mevzuatlardaki yenilikleri ve değişiklikleri takip ediyor ve işletmenizin uyum sağlaması için gerekli güncellemeleri yapıyor ve sizleri bilgilendiriyoruz.

Şirketimiz tarafından yatırıma özel alınan İthalat İhracat İzinleri 

İTHALAT

  • Atık İthalatı
  • Katı Yakıt İthalatı
  • Metal Hurda İthalatı
  • Pil ve Akümülatörlerin İthalatı

TRANSİT GEÇİŞ

İHRACAT

  • Tehlikeli Atık İhracatı
  • Tehlikesiz Atık İhracatı